Facebook stranica škole

Posjetite nas i na Facebook stranici klikom na link

OŠ Bijakovići

Prijavi se

Jednog dana... Ispis
Subota, 25 Ožujak 2017 21:55

„JEDNOGA ĆE DANA DIJETE KOJE ČITA BITI ČOVJEK KOJI MISLI“

U našoj se školi u srijedu, 29.3.2017.godine pokreće projekt „Jednoga će dana dijete koje čita biti čovjek koji misli““ u sklopu kojeg će u narednom periodu biti provedeno niz akcija s ciljem obnavljanja siromašnog knjižničkog fonda.

Knjižnica je svojim djelovanjem i aktivnostima potpora nastavnom planu i programu škole. Potiče i razvija kulturu čitanja, a to je jedan od osnovnih preduvjeta odgoja i obrazovanja mladih. Školska knjižnica pruža učenicima i djelatnicima škole obavijesti i bitne spoznaje za uspješno uključivanje u suvremeno društvo znanja. Ona omogućuje učenicima stjecanje vještina za doživotno učenje, razvija njihovu maštu i pomaže im da postanu odgovorni građani.

Učenici i nastavnici naše škole će u suradnji s roditeljima i širom društvenom zajednicom realizirati više različitih aktivnosti u nastojanju da se obnovi siromašni knjižnički fond i da se što više promiče kultura čitanja.

Učitelji razredne nastave će održati radionice: „Uskrs“ za učenike i njihove roditelje, a radove izrađene na tim radionicama će ponuditi na prodaju svim našim žiteljima u nedjelju, 2.4.2017. godine.

Radionice će se održati  prema sljedećem rasporedu:

1.a- srijeda (12.00-14.30)

1.b- srijeda (12.00-14.30)

2.a- četvrtak (14.30-16.30)

2.b- četvrtak (14.30-16.30)

3.a- petak (14.30-16.30)

3.b- petak (14.30-16.30)

4.a- četvrtak (9.30-11.30)

4.b- petak (9.30-11.30)

Učenici od petog do osmog će skupiti po odjelima novčani prilog za kupovinu novih lektirnih naslova u vidu dobrovoljnog priloga do 5. travnja 2017. godine.

U sklopu projekta škola organizira i „Susret s književnikom“. U posjet nam dolazi književnik Mate Grbavac koji će predstaviti svoju knjigu priča za djecu „Pepine čudesne zgode“.

Pripremamo i prigodni program kojim ćemo obilježiti „Noć knjige“, 21.4.2017. godine, kao i brojne aktivnosti u školskoj knjižnici: Izbor najčitatelja, Crtamo Ivanine bajke u suradnji s Likovnom sekcijom, Čitateljski maraton, kviz za učenike predmetne nastave- „Ja čitam“, a sve s ciljem buđenja svijesti o važnosti školske knjižnice i  čitanja, pogotovo danas u vrijeme suvremene tehnologije.

 

Obavijesti

InformacijaOd rujna 2010. godine krenula je s emitiranjem dječja emisija Radio - postaje Mir Međugorje: "KOCKA VEDRINE " , subota u 10 i 15 sati.


Emisiju uređuje i vodi nastavnica hrvatskog jezika , Jasna Ćorić.


U emisiji sudjeluju učenici naše škole, koji  za slušatelje pripremaju različite zanimljive sadržaje.

Anketa

Kako vam se sviđa stranica?
 
Trenutno aktivnih Gostiju: 3